Tina Weirather ogłosiła przejście do Heada

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Zapowiadane już przez nas przejście Tiny Weirather z zespołu Atomica do Heada stała się faktem. Narciarka poinformowała dziś na facebooku, że od teraz będzie jeździć na nartach marki Head. To kolejna zmiana u Tiny po pojawieniu się nowego trenera. 

O tym, że Tina Weirather testuje narty Heada mówił już dyrektor wyścigowy tej firmy Rainer Salzgeber. Kilka dni temu zapewnił, że testy, które miały miejsce w Davos były udane i z optymizmem patrzy na możliwość współpracy Heada z Tiną Weirather. Nieoficjalnie mówi się, że o przejściu Weirather z Atomica do Heada zadecydowały aspekty finansowe. Dyrektor wyścigowy Atomica – Christian Höflehner – odrzuca zarzuty, jakoby Tina miała być niezadowolona z dotychczasowych nart. Poza nartami Weirather będzie korzystać również z butów Heada. W Pucharze Świata 2016/2017 w rankingu marek Head zajął w klasyfikacji łącznej 2. miejsce tuż za sprzętem marki Atomic.

Poza zmianą nart, butów oraz nowym trenerem, który będzie Karlheinz Pichler, Tina będzie mieć również nową osobę odpowiedzialną za przygotowanie sprzętu. Zajmować się tym będzie Reinhard Berbig z firmy Head. To jednak nie koniec zmian, bo nowy będzie również menadżer Tiny Weirather. Funkcję tę będzie pełnił teraz Christopher Holzknecht. Wkrótce zobaczymy jak wpłynie to na jazdę reprezentantki Liechtensteinu i czy sezon olimpijski będzie dla niej jeszcze lepszy niż sezon 2016/2017, w którym zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata oraz małą kryształową kulę za supergigant.

Źródło: facebook.com/TinaWeirather, blick.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.