Tina Maze planuje powrót do rywalizacji

fot: celebmafia.com

fot: celebmafia.com
fot: celebmafia.com

Słowenka Tina Maze planuje w sezonie 2016/2017 powrócić do rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata. Jak podała gazeta “Kleine Zeitung” czterokrotna medalistka olimpijska chce wystąpić w kilku zawodach z cyklu Pucharu Świata i w mistrzostwach świata w St. Moritz.

Tina Maze po raz ostatni na alpejskim stoku pojawiła się w sezonie 2014/2015. Słowenka zajęła wtedy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, trzynastokrotnie stawała na podium i wywalczyła trzy medale mistrzostw świat (dwa złote i srebro). Sugerowano, że na dobre rozstała się z nartami, ale ona sama mówiła, że chce po prostu odpocząć od presji i rywalizacji. Teraz 34-latka chciałaby teraz powrócić na stok, aby podjąć próbę obrony tytułów mistrzowskich zdobytych w zjeździe i superkombinacji.

Jak podała gazeta “Kleine Zeitung” Słowenka przymierza się do wystartowania w Pucharze Świata w sezonie 2016/2017. Na razie nie wiadomo jednak kiedy miałaby powrócić do rywalizacji. Na pewno nie pojawi się w inaugurujących sezon zawodach w Soelden. Czterokrotna medalistka olimpijska na 20 października zwołała jednak konferencję prasową i prawdopodobnie wtedy ogłosi swoją decyzję.

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.