Timi Zajc mistrzem Słowenii

15:46, 24.12.2017 Mateusz Król

Jesienią był najlepszy na igielicie a zimą potwierdził wyższość nad rywalami w kraju. Mowa o Timim Zajcu, który zdobył złoty medal mistrzostw Słowenii.

Na Bloudkovej Velikance (HS139) w Planicy rozegrano zimowe mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich. Wśród mężczyzn równych sobie nie miał siedemnastoletni Timi Zajc, któremu zmierzono 142 oraz 133 metry. Srebro wywalczył Anze Semenic. On skoczył 139 oraz 126,5 metra a jego strata wyniosła aż 11,6 pkt. Na trzeciej pozycji ex aequo uplasowali się Tilen Bartol (130m; 135 m) oraz Peter Prevc (136 m; 129m). Strata tej dwójki zwycięzcy wyniosła 13 punktów. Tuż za podium znalazł się Tomaz Nagilc a piąte miejsce zajął Ziga Jelar. Rozczarowali zawodnicy, których znamy z Pucharu Świata. Ósmy był Anze Lanisek, a za nim Domen Prevc. Dopiero szesnastą lokatę przypisano Robertowi Kranjcowi (125 i 119 metrów).

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Ema Klinec (126,5 m;  130 m). Druga Ursa Bogataj po skokach na 123 i 125,5 metra straciła do złotego medalu 16,4 pkt. Nika Kriznar (126 m; 124 m) mogła cieszyć się z brązowego medalu. Jej strata wyniosła jednak aż 19,7 pkt. Maja Vtic nie startowała.

Źródło: Sport.onet.pl