Timi Zajc i Ema Klinec mistrzami Słowenii

22:47, 06.10.2020 Angelika Uchacz Aktualizacja: 22:47, 06.10.2020

Poznaliśmy nazwiska najlepszych aktualnie skoczków Słowenii. Timi Zajc oraz Ema Klinec obronili tytuł mistrza oraz mistrzyni Słowenii w skokach narciarskich.

6 października w Kranju miały miejsce mistrzostwa Słowenii. O tytuł walczyli zarówno panowie, jak i panie. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się być ubiegłoroczny zwycięzca, Timi Zajc. Oddał skoki na odległość 108 oraz 105 metrów. Tuż za nim uplasował się Rok Justin , który skoczył na odległość 104,5 i 104 metry. Podium dopełnił Bor Pavlovcic po swoich skokach na 103,5 oraz 110 metrów.

Czwartą lokatę objął Ziga Jelar (102 oraz 107 metrów), a piątą Anze Lanisek (105,5 oraz 101 metrów). Na szóstej pozycji zmagania zakończył Jan Bombek (101 oraz 101 metrów), a na siódmej wylądował Lovro Kos (103 oraz 105 metrów). Peter Prevc ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu dzięki swoim skokom na 101,5 oraz 103,5 metra, a tuż za nim Tjas Grilc (99 oraz 99,5 metra). Tilen Bartol zamknął pierwszą dziesiątkę po osiągnięciu odległości na 98,5 i 100,5 metra.

Wśród kobiet zdecydowaną zwyciężczynią była Ema Klinec, która broniła tytułu z poprzedniego roku. Oddała dwa dobre skoki na odległość 110,5 oraz 106 metrów. Ze stratą ponad 20 punktów do liderki uplasowała się Ursa Bogataj dzięki swoim skokom na 108,5 oraz 100,5 metra. Podium dopełniła Nika Kriznar, która skoczyła na 97,5 oraz 104 metry.

Pełne wyniki kategorii mężczyzn znajdują się TUTAJ.

Pełne wyniki kategorii kobiet znajdują się TUTAJ.

Źródło: sloski.si