Tim Hug bezkonkurencyjny w mistrzostwach Szwajcarii kombinatorów

fot.srf.ch

fot.srf.ch
fot.srf.ch

W Kandersteg odbyły się mistrzostwa Szwajcarii w kombinacji norweskiej. Najlepszy okazał się Tim Hug, który obronił tytuł sprzed roku.

Po raz kolejny Tim Hug pokazał, że w Szwajcarii nie ma żadnej konkurencji. Prezentujący się jak zwykle świetnie na skoczni Hug już po połowie rywalizacji wypracował sobie dużą przewagę. Mistrz Szwajcarii w skoku uzyskał notę 120,5 punktów i nad drugim Mario Andereggiem miał ponad 10 oczek przewagi. Dało mu to 46 sekund różnicy przed biegiem. Trzeci Adrian Kunzi tracił już ponad 3 minuty. Kolejni zawodnicy czyli Elias Dietrich i Martin Rolli mieli już ponad 5 minut straty.

Na trasie biegu najbardziej doświadczony Tim Hug powiększył swoją nad Andreggiem przewagę do minuty i 45 sekund. Kunzi utrzymał 3. lokatę, ale do zwycięzcy stracił  aż 7 minut. Martin Rolli był bardzo bliski wyprzedzenia Eliasa Dietricha, ale do czwartego miejsca zabrakło mu 15 sekund.

Startujący regularnie w zawodach Pucharu Świata Tim Hug bez problemów obronił tytuł mistrza Szwajcarii w kombinacji norweskiej.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.