Tilen Bartol: “Oczekiwałem od siebie dużo więcej”

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Reprezentant Słowenii, Tilen Bartol ukończył niedzielne zmagania na przedostatnim, dwudziestym dziewiątym miejscu. Co sam zawodnik myśli o swoim występie?

Młody skoczek z Kranja nie ukrywa, że oczekiwał od tego weekendu więcej. Niestety, skoki na odległość  118,5 i 103,5 metra nie pozwoliły mu zająć lepszego miejsca w stawce. – Oczekiwałem od siebie dużo więcej, ale to jest trudne. Cieszę się, że przeszedłem do drugiej serii i spróbuję się lepiej spisać w następnych konkursach – mówi zawodnik.

Tilen Bartol zdradza też, nad czym pracował najbardziej podczas lata. – Musiałem poprawić stabilność, równość skoków. Tutaj w Wiśle nie udało mi się tego zaprezentować, ale mam nadzieję, że dam radę pokazać to w niedalekiej przyszłości. Mam dokładnie te same narty i kombinezon co rok temu. Na razie działają w porządku – podkreśla.

22-latek nie ukrywa, że czeka na zmagania w Planicy. – Zamierzam się do tego bardzo dobrze przygotować. Mamy silnych zawodników w drużynie. Mam jednak nadzieję, że uda mi się zakwalifikować do drużyny na te konkursy – zaznacza skoczek. – W drużynie jest między nami duża konkurencja, ale to jest dobre zjawisko. Motywujemy się wzajemnie do bycia coraz lepszymi – kończy Tilen Bartol.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,

Magdalena Janeczko

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.