Tiffany Gauthier ze złotem mistrzostw Francji w zjeździe

19:02, 10.04.2017 Marek Cielec

O wiosennych Mistrzostwach Francji w narciarstwie alpejskim zdążyliśmy już niemal zapomnieć. Większość konkurencji w ramach tychże mistrzostw miała miejsce pod koniec marca w Lélex (konkurencje techniczne) i Val Thorens (konkurencje szybkościowe). Dziś zostały natomiast przeprowadzone zawody w zjeździe kobiet - zmagania mężczyzn w tej konkurencji zostały w tym roku całkowicie anulowane. W zjeździe kobiet zwyciężyła Tiffany Gauthier.

Francuzki w ostatnim czasie nie mają zawodniczek w światowej czołówce zjazdu. Punkty w PŚ 2016/2017 w zjeździe zdobywały tylko Tiffany Gauthier (17 punktów) oraz Jennifer Piot i Romane Miradoli (po 7 punktów). W dzisiejszych zawodach wystąpiło 20 Francuzek i 5 zagranicznych gości. Zjazd miał miejsce w Tignes, gdzie udało się przygotować wystarczająco długą trasę mimo wczesnej wiosny. Najlepszy czas uzyskała Tiffany Gauthier, która trasę przejechała w czasie  1:14,11. Na pozycji drugiej uplasowała się Romane Miradoli, która przegrała z Gauthier o 0,19 sek. Trzecia była reprezentantka Monako - Alexandra Coletti (+0,84 sek.). Brązową medalistką Mistrzostw Francji została Laura Gauche, sklasyfikowana na czwartym miejscu ze stratą 1,15 sek. do zwyciężczyni. Piąta była Jennifer Piot (+1,34 sek.), szósta Esther Paslier (+1,66 sek.), siódma Noemie Larrouy (+1,96 sek.), a ósma Doriane Gravier (+2,22 sek.).