Thurnbichler podjął decyzję. Jest skład Polaków na TCS. Doświadczenie i debiut

fot. M. Rudzińska

Thomas Thurnbichler podjął decyzję i zaraz po zakończeniu krajowego czempionatu podał skład Polaków na 71. Turniej Czterech Skoczni. W Oberstdorfie nie zobaczymy Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła ani Tomasza Pilcha, którzy startowali w pierwszym periodzie Pucharu Świata. Zamiast nich szansę startu otrzymali Jan Habdas oraz Stefan Hula. 

fot. M. Rudzińska

Za nami grudniowy konkurs Mistrzostw Polski, a to oznacza jedno – wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego Turnieju Czterech Skoczni. Kibice z pewnością czekali na powołania trenera Thomasa Turnbichlera na 71. edycję zmagań w Niemczech oraz Austrii. Szkoleniowiec z Innsbrucku podjął już decyzję odnośnie składu.

Trójka odrzuconych

Na starcie pierwszego konkursu TCS w Oberstdorfie oczywiście zobaczymy lidera Pucharu Świata Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha i Pawła Wąska. Zdecydowanie największą niewiadomą były pozostałe dwa miejsca, jakie przysługują reprezentacji Polski na nadchodzący turniej. Okazuje się, że po pierwszym periodzie zawodów najwyższej rangi ze składu wypadli Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny oraz Tomasz Pilch (Polska w pierwszej fazie sezonu miała siedem miejsc startowych).

Swoją szansę od trenera Thurnbichlera obok wspomnianej czwórki otrzymali Jan Habdas i Stefan Hula. Tym samym pierwszy z nich zadebiutuje w Turnieju Czterech Skoczni. Dla 19-latka będzie to też pierwszy start na poziomie Pucharu Świata poza zmaganiami w Polsce. Hula z kolei powróci do walki o Złotego Orła po dwóch sezonach przerwy.

Źródło: PZN