Thomas Morgenstern znów zacznie skakać!

Austriacki skoczek nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej kontynuowania swojej kariery. Po dwóch poważnych upadkach, pierwszy w grudniu 2013 roku w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt, drugi zaś w styczniu 2014 roku podczas drugiego treningu na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf, Thomas wraca do treningów. Aktualnie  jest już w trakcie przygotowań na nadchodzący sezon.

“To jest szczególny rodzaj przygotowania dla mnie w związku ze zbliżającym się sezonem  skoków narciarskich. Oczywiście, po tym wszystkim co się wydarzyło, muszę poświęcić mnóstwo energii oraz dużą porcję motywacji w kontynuowanie swojej kariery. Ale przede wszystkim, teraz przygotowuję się na następny sezon. Wszystko inne okaże się w ciągu najbliższych tygodni”- powiedział 27-latek w wywiadzie dla redbull.com.

Mistrz Olimpijski z 2006 roku nie rozpoczął jeszcze skoków, ale jak sam podkreśla zamierza do nich wrócić, po raz pierwszy od Soczi, już wkrótce. “Myślę, że stanie się to w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Jak zwykle mam wtedy pracować nad moimi skokami przez trzy miesiące. Myślę, że wiele się wyjaśni w tym okresie. Mam nadzieję, że pytanie, czy moja kariera pójdzie dalej czy nie w końcu się rozstrzygnie “.

W dalszej rozmowie Thomas Morgenstern opowiada o tym, komu zawdzięcza tak szybki powrót do zdrowia. “Najważniejszym miejscem prawdopodobnie był Prywatny Szpital Maria Hilf, gdzie podjąłem leczenie. Bez specjalnych zabiegów, nie stanąłbym  aż tak szybko  na nogi. Chociaż mam jeszcze trochę problemów z szyją – ale z tym mogę trenować.Niezależnie od wszystkiego, wsparcie mojej rodziny było dla mnie ogromnie ważne.

FOTO:sportsplanet.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.