Thomas Morgenstern wznowił treningi na skoczni!

morgenstern_2_garmisch_13
Foto: berkutschi.com

Fantastyczna wiadomość dotarła do nas z Austrii! Po pięciu miesiącach przerwy od skakania, do treningów powraca Thomas Morgenstern! W czwartek oddał pierwsze skoki na skoczni normalnej o punkcie konstrukcyjnym K – 90 w austriackim Villach.

Jak sam mówi w wywiadzie dla portalu krone.at, przed pierwszym skokiem był bardzo zestresowany i spięty: “Przed pierwszym skokiem byłem bardzo spięty. Potem było coraz lepiej i wszystko zaczęło funkcjonować bardzo dobrze. Nie cieszyłem się jeszcze ze skoków tak jak dawniej”. W dalszej części swojej wypowiedzi Thomas uważa, że zrobił kolejny krok do kontynuowania kariery oraz zapewnił, że w najbliższym czasie będzie bardzo intensywnie trenował. Dodał jednak, że ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął, ale zapewne poznamy ją w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Szkoleniowiec kadry austriackich skoczków oraz wieloletni prywatny trener Thomasa – Heinz Kuttin był bardzo zadowolony ze skoków swojego podopiecznego: “Skupiliśmy się na kwestii wyczucia i bezpieczeństwa. Już w drugim, trzecim skoku wyczucie powróciło. Piąty skok był technicznie doskonały.”. Wideo tego ostatniego skoku możemy zobaczyć na facebooku Thomasa Morgensterna.

źródło: skispringen.com, krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.