DSC_0294-CopyKonkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich nie był jedyną atrakcją dla kibiców w Zakopanem. W niedzielę w stolicy polskich Tatr gościł Thomas Morgenstern, który przybył do Polski, aby promować swoją książkę “Moja walka o każdy metr”.

Na spotkanie autorskie Thomasa Morgensterna w hotelu COS w Zakopanem przybyło w niedziely poranek kilkaset osób. Przed tym odbyła się także konferencja prasowa, na której były austriacki skoczek opowiadał o genezie książki i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mistrz olimpijski z Turynu przyznał, że ta pozycja nie jest autobiografią. – Nie chciałem pisać po raz kolejny tego, co każdy może znaleźć w Internecie – tłumaczył Thomas Morgenstern. W tej opowieści znajdujemy historię skoczka od chwili upadku w Kulm do ostatniego w karierze. – Zawarłem w niej rzeczy, o których myślałem i które był dla mnie ważne – opowiadał Morgenstern. Thomas w swojej biografii przedstawił wiele informacji z życia kadry i relacje między zawodnikami i trenerami. – Ważne było, abym przedstawił swoje spojrzenie na to wszystko, co się działo. W mediach sporo się mówiło o moich relacjach z trenerem i Gregorem Schlierenzauerem, więc musiałem opisać jak ja to widziałem – mówił. Podczas konferencji Morgenstern przyznał, że nie ciągnie go do oddania skoku. – Skoki zawsze będą jednak częścią mojego życia – przyznał.

Każdy kibic, który zakupił książkę autorstwa Thomasa Morgensterna, w niedzielę miał szanse na zdobycie autografu byłego skoczka. Wydarzenie zorganizowane przez wydawnictwo SQN cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Sala była wypełniona po brzegi. Thomas był mile zaskoczony i bardzo uradowany. – Bardzo się cieszę, że moja książka została przetłumaczona na język polski – stwierdził. Publiczność często nagradzała go brawami a organizatorzy przygotowali niespodziankę. Specjalnie dla niego zagrała kapela góralska, którą Morgi nagrodził owacjami na stojąco. Mistrz świata z Oslo opowiadał także fanom o swojej książce i komplementował polskich kibiców. Każdy, kto nie ma “Mojej walki o każdy metr”, powinien nabyć ją jak najszybciej.GALERIA FOTO

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Aneta Gąska, Mateusz Król i Agnieszka Białek

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.