Thomas Morgenstern mistrzem świata!

fot.: stanislawmalinowski.com
fot.: stanislawmalinowski.com

Thomas Morgenstern po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego nie zwolnił tempa. Wczoraj został mistrzem świata w kategorii Junior, dla pilotów z przelatanymi mniej niż 250 godzinami na śmigłowcach.

We wrześniu bieżącego roku, minie rok od ogłoszenia przez Thomasa Morgensterna decyzji o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Jednak popularny “Morgi” nie nudzi się na sportowej emeryturze. Jego nową pasją jest latanie na śmigłowcach. Razem ze swoją drużyną z Austrii, wystartował w 15 Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane na lotnisku Przylep w Zielonej Górze. Jak na prawdziwego mistrza przystało, Morgenstern nie pozostawił złudzeń rywalom i wywalczył złoty medal w kategorii Junior, dla pilotów z przelatanymi mniej niż 250 godzinami na śmigłowcach. Zdobył wraz ze swoim pilotem Philipp’em Koehle 1061,1 na 1200 możliwych.

Mistrz Olimpijski z Turynu nie kryje swojej radości – To wspaniałe uczucie! Udział w Mistrzostwach Świata w pierwszym konkursie nie jest łatwy, zwłaszcza, że nie wiedziałem czego się spodziewać na miejscu. Muszę przyznać, że byłem bardzo zdenerwowany przed pierwszą konkurencją, ale w czasie startu byliśmy w pełni skoncentrowani. Myślę, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty i jestem bardzo zadowolony z naszych występów w różnych konkurencjach – opowiadał Morgenstern, serwisowi internetowemu laola1.at.

“Morgi” w czasie trwania 15 Śmigłowcowych Mistrzostw Świata mógł zawsze liczyć na szczególny doping od polskich kibiców. Sam, nie pozostawał im dłużny i publikował na swoich oficjalnych portalach społecznościowych podziękowania i informacje po polsku.

Źródło: fis-ski.com, twitter.com, laola1.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.