Thomas Diethart powraca do LGP

Ponad dwa lata trwał powrót byłego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Thomasa Dietharta do rywalizacji w LGP. 25-letni Austriak wystąpi w najbliższych kwalifikacjach do konkursu rozgrywanego w Hinzenbach (HS-94).

Austriakom jako gospodarzom zawodów w dolnej Austrii przysługuje wykorzystanie przywileju wystawienia dodatkowych 6. skoczków do konkursu zaliczanego do LGP. Dlatego w sobotnich kwalifikacjach do niedzielnych zawodów wystartuje trzynastu reprezentantów Austrii. Wśród nich znaleźli się:  Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Manuel Poppinger, Markus Rupitsch, Clemens Leitner, Elias Tollinger, Mika Schwann, Maximilian Steiner, Thomas Diethart, Michael Hayboeck oraz dominator ubiegłorocznego sezonu zimowego w skokach narciarskich Stefan Kraft.

Przypomnijmy, że Thomas Diethart w 2014 r. sensacyjnie wygrał Turniej Czterech Skoczni i zajął 4. miejsce w konkursie na normalnej skoczni w Soczi. Później niespodziewane Austriak zgubił formę czego wynikiem, był częsty brak awansów do 2. serii konkursów PŚ. W tym sezonie letnim w lipcu miał okazję wystartować w zawodach FIS Cup gdzie przed własną publicznością w Villach zajmował odległe 13. i 17. miejsce.

Źródło: Skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.