Therese Johaug znów pokonana. “To ważne dla międzynarodowych biegów”

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Niespodziewane rozstrzygnięcia przyniósł dzisiejszy bieg na 10 km stylem klasycznym w Val di Fiemme. Pierwsze zwycięstwo od blisko pięciu lat odniosła Astrid Jacobsen. Miejsca na podium zabrakło dla dominatorki biegów dystansowych Therese Johaug. – To pokazuje innym zawodniczkom, że jeśli ma się dobry dzień, to każdy może wygrać – mówiła Jacobsen.

Astrid Uhrenholdt Jacobsen niespodziewanie okazała się najlepsza w starcie masowym na dystansie 10 kilometrów rozgrywanym stylem klasycznym we włoskim Val di Fiemme. Drugie miejsce zajęła Ebba Andersson, z kolei życiowy sukces osiągnęła reprezentująca Niemcy, Katharina Hennig, która uplasowała się na trzecim miejscu. – To niesamowite uczucie. Wyjątkowy moment dla mnie, mojej rodziny, zespołu i całego narciarstwa biegowego w Niemczech – komentowała Hennig. 23-latka przyznała podczas konferencji, że kluczem do jej sukcesu były dobrze dobrane smary. – Dziękuje moim technikom. Prawdą jest też fakt, że czułam się dobrze z etapu na etap. Dziś był wyjątkowy dzień, bo czułam się mocna do samego końca – dodawała Niemka.

Z drugiego miejsca zadowolona była również Ebba Andersson. – Czułam się dzisiaj mocna. Miałam świetnie przygotowane narty – mówiła Szwedka. Ze swojego szóstego indywidualnego zwycięstwa cieszyła się Astrid Jacobsen. – Jestem bardzo zadowolona, że stoję na podium w tak młodym towarzystwie. Ebba i Katharina to przyszłość tego sportu – skomentowała Astrid. Norweżka bezpośrednio po zawodach powiedziała, że jej zdaniem to najszczęśliwsze podium w tym sezonie. – Myślę, że miejsca na podium dla Hennig jest bardzo ważne dla niej, Niemiec oraz międzynarodowych biegów – powiedziała Jacobsen. – Nie przyzwyczaiłam do wygrywania, a to pokazuje innym zawodniczkom, że jeśli ma się dobry dzień, to każdy może wygrać – dodawała.

Klasyfikacja TdS po 5 z 7 etapów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.