Therese Johaug zawiesza karierę! [Prima Aprilis]

Therese-Johaug

Bardzo prawdopodobne, że w przyszłym sezonie na trasach biegowych nie zobaczymy Therese Johaug. Norweżka po mistrzostwach kraju zawiesza bowiem sportową karierę!

Miniony sezon był dla Therese Johaug jednym z najlepszych w karierze. Norweżka wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata, Tour de Ski, Ski Tour Canada i pobiła rekord zwycięstw w jednym sezonie. Spodziewano się, że zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w Lahti będą dla 27-latki z Dalsbygda szansą na poprawienie i tak okazałego dorobku medalowego.

Nic bardziej mylnego. Dwukrotna zdobywczyni kryształowej kuli zapowiedziała, że w sezonie 2016/2017 zabraknie jej na trasach biegowych. – Biegi narciarskie znaczą dla mnie bardzo wiele, ale zdaję sobie sprawę z tego, że istnieje życie poza nartami. Mam już dużo medali mistrzostw świata i lepiej sobie zrobić przerwę teraz niż w sezonie olimpijskim. Igrzyska w Korei Południowej będą dla mnie szansą na zdobycie indywidualnego złota i będę się na tym koncentrować – powiedziała Norweżka. – Teraz chcę pomyśleć o sobie i swoim wybranku. W tamtym roku Marit zajęła się rodziną i teraz nie widzi świata poza swoim dzieckiem. Ja też powoli zaczynam myśleć o potomstwie, bo jestem coraz starsza, a czasu nie da się oszukać – dodała Johaug.

Oficjalnie nie wiadomo jaki jest powód decyzji 27-letniej biegaczki z Norwegii. Sugeruje się, że Johaug spodziewa się… dziecka ze swoim chłopakiem Nilsem Jacobem Hoffem.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.