Therese Johaug wyprzedziła Marcela Hirschera

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Therese Johaug pnie się do góry w klasyfikacji zwycięzców zawodów o Puchar Świata w narciarstwie klasycznym, alpejskim i biathlonie. Dzięki niedzielnej wygranej w Östersund wyprzedziła w rankingu Marcela Hirschera.

Norweska mistrzyni Therese Johaug wygrała swoje sześćdziesiąte ósme zawody w karierze. To daje jej wysokie szóste miejsce w rankingu narciarzy, którzy sięgali po zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Liderka klasyfikacji generalnej wyprzedziła tym samym byłem austriackiego alpejczyka – Marcela Hirschera. Piąty w klasyfikacji Martin Fourcade ma o dziewięć triumfów więcej od Norweżki.

KLASYFIKACJA SKO TOURU 2020 PO ZAWODACH W ÖSTERSUND

Liderką klasyfikacji sportowców z największą liczbą zwycięstw w PŚ w narciarstwie klasycznym, alpejskim i biathlonie jest Marit Bjoergen. Norweżka, która prawie dwa lata temu zakończyła swoją przygodę z biegami narciarskimi, wygrała w swojej karierze aż sto czternaście razy. Drugi jest biathlonista Ole Einar Bjoerndalen z liczbą dziewięćdziesięciu pięciu zwycięstw. Ingemar Stenmark (narciarstwo alpejskie) ze Szwecji wygrał osiemdziesiąt sześć razy i jest trzeci.

LP. IMIĘ I NAZWISKO DYSCYPLINA LICZBA ZWYCIĘSTW PŚ
1. Marit Bjoergen biegi narciarskie 114
2. Ole Einar Bjoerndalen biathlon 95
3. Ingemar Stenmark narciarstwo alpejskie 86
4. Lindsey Vonn narciarstwo alpejskie 82
5. Martin Fourcade biathlon 77
6. Therese Johaug biegi narciarskie 68
14. Justyna Kowalczyk biegi narciarskie 50

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Mateusz Król
Obserwuj