Therese Johaug wygrywa w Norwegii

Therese Johaug nie zwalnia tempa. Utytułowana norweska biegaczka narciarska wygrała wczoraj prestiżowy bieg Skarverennet, który tradycyjnie kończy sezon w Norwegii.

Johaug jest ośmiokrotną zwyciężczynią biegu Skarverennet. Tylko raz w 2013 r. przegrała z Marit Bjoergen. W tym roku Therese Johaug pokonała będącą na drugim miejscu Szwajcarkę – Seraine Boner. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy – Ingvild Flugstad Oestberg. W klasyfikacji generalnej biegu kobiet i mężczyzn, Johaug zajęła 31 miejsce. Miejsca na podium zabrakło dla multimedalistki Olimpijskiej – Marit Bjoergen, która do zwyciężczyni straciła pięć minut.

Komentatorzy telewizji NRK byli pod wrażeniem biegu Johaug. W swoich komentarzach podkreślali, że Therese wyprzedziła wielu utytułowanych mężczyzn (m.in. Petera Northuga) oraz to, że dystans 38 km pokonała szybciej niż przed rokiem. – Johaug narzuciła tak szybkie tempo, że pozostawiła za sobą wielu mężczyzn i pokonała dystans o aż 20 minut szybciej niż przed rokiem.

Najlepszym biegaczem narciarskim został Szwajcar Toni Livers. Wyprzedził on dwóch reprezentantów gospodarzy – Martina Sundbiego i Chrisa Jespersena.

Bieg Skarverennet jest rozgrywany w Norwegii na zakończenie sezonu od 1974 roku. W tym roku udział w nim wzięło 12 200 biegaczy (1000 w klasie zawodniczej).

Źródło: eurosport.onet.pl