Therese Johaug współpracuje z nowym trenerem

Therese-Johaug

Jak donosi NRK, Therese Johaug od niedawna współpracuje z nowym trenerem. Norweżka od kilku tygodni poszukiwała szkoleniowca, który zdecyduje się na fachową pomoc w przygotowaniach w okresie jej zawieszenia i wybrała Paala Gunnara Mikkelsplassa.

Po wpadce dopingowej Therese Johaug została zawieszona w prawach sportowca i w związku z tym straciła możliwość trenowania razem z kadrą narodową. Norweżka nie chciała jednak tracić wypracowanej wcześniej formy i realizowała plan treningowy, jaki został jej wcześniej nakreślony, w międzyczasie szukając szkoleniowca, który zdecyduje się na współpracę. Przez ostatnie tygodnie z Johaug trenował jej młodszy brat – Karstein.

Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich zdecydowała jednak, że na tym stanowisku potrzebuje kogoś z dużo większym doświadczeniem. Wybór padł na Paala Gunnara Mikkelsplassa, byłego biegacza narciarskiego, który największe sukcesy osiągał w latach osiemdziesiątych. – Myślę, że w obecnej sytuacji nie mogłabym się spodziewać niczego lepszego. Mam wokół siebie bardzo profesjonalnych i utalentowanych ludzi, którzy pomagają mi przejść przez o wszystko – mówi Johaug. – Jestem bardzo wdzięczna, że Paal Gunnar zdecydował się mi pomóc – dodaje Norweżka.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.