Therese Johaug rządzi w Norwegii

fot. topputstyr.com
fot. topputstyr.com

Pod nieobecność Marit Bjorgen, nową liderką norweskiej drużyny biegaczek narciarskich została Therese Johaug. Podczas niedawnych zawodów w Aure, Johaug wyprzedziła m.in Petera Northuga, a media okrzyknęły jej obecną formę jako “dziką”. 

W miniony czwartek, 20 sierpnia w Aure odbył się bieg terenowy Fonna Opa, który ma 5,3 km długości, a różnica wzniesień wynosi 650 metrów. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły gwiazdy norweskich biegów narciarskich. Oczy mediów i kibiców, zwrócone były na Therese Johaug – nową niekwestionowaną liderkę norweskiej kadry. Johaug nie zawiodła. Do mety przybiegła jako pierwsza w klasyfikacji kobiet i dziesiąta w klasyfikacji ogólnej. Tylko dziewięcioro mężczyzn było od niej lepszych. Mistrz Olimpijski i Świata – Petter Northug, stracił do Johaug ponad 9 minut.

– To był ciężki i brutalny bieg ze startu wspólnego, lecz Therese biegła jak jakaś nawiedzona i maniakalna kozica. Cały czas czułem jej oddech na plecach. Jestem pewien, że gdyby trasa była nieco dłuższa, dopadłaby i mnie. Ona jest w dzikiej formie – opowiadał na mecie zwycięzca biegu Didrik Toenseth.

Sama Therese Johaug jest zadowolona ze swojego rezultatu. Był to dla niej sprawdzian formy w połowie przygotowań do sezonu – Pobiłam swój rekord aż o 40 sekund i czuję, że tygodnie treningu dają rezultaty – komentuje.

Wygląda na to, że najbliższym sezonie biegowym będziemy mieli bardzo ciekawą rywalizacje wśród pań. Czy Johaug utrzyma swoją “dziką” formę do początku sezonu? Przekonamy się już o tym za 3 miesiące.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Therese Johaug rządzi w Norwegii

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.