Therese Johaug: Pod względem fizycznym czuję się lepiej niż kiedykolwiek

Therese Johaug we wtorek była przesłuchiwana w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) w sprawie swojej wpadki dopingowej. Norweżka oczekuje obecnie na wyrok, ale w rozmowach z mediami podkreśla, że czuje się lepiej niż kiedykolwiek. 

Therese Johaug ma za sobą jedno z trudniejszych doświadczeń w sportowym życiu. Norweżka podczas przesłuchań w CAS ponownie przedstawiała swoją wersję wydarzeń, walcząc jednocześnie o skrócenie lub przynajmniej utrzymanie dotychczasowej kary 13 miesięcy dyskwalifikacji.

Po zakończeniu procesu Johaug nie ukrywała, że był to dla niej ciężki dzień. – Nie było mi łatwo, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że wreszcie to się skończyło. Myślę, że powiedziałam wszystko to, co miałam powiedzieć i w związku z tym mam dobre przeczucia – mówiła Norweżka.

28-latka przy okazji opowiedziała także norweskim mediom o swoich przygotowaniach do sezonu. – Wyniki moich testów sprawnościowych były bardzo dobre. Fizycznie czuję się lepiej niż kiedykolwiek. Nie oznacza to, że zaczęłam biegać na nartach dużo szybciej niż dotychczas, ale wykonywałam plany treningowe w stu procentach i mogłam się skupić tylko na sobie – tłumaczyła norweska biegaczka.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.