Therese Johaug pobiła kolejny rekord i… znanego biathlonistę

fot. M. Rudzińska

W Norwegii rozpoczął się prestiżowy nartorolkowy Blink Festival. Podczas czwartkowej rywalizacji Lysebotn Opp triumfowali Therese Johaug i Gauthe Kvaale. Na szczególną uwagę zasłużył fakt kolejnego rekordu, jaki ustanowiła Johaug.

fot. M. Rudzińska

To już wieloletnia norweska tradycja. Blink Festival to prestiżowa nartorolkowa tradycja, w której startują największe sławy biegów narciarskich i biathlonu. Inauguracja nastąpiła w czwartek od tradycyjnego wyścigu Lysebotn Opp. Trasa przypomina serpentynę z 27 zakrętami i podbiegami mającymi nawet 640 metrów. Cały dystans mierzy 7,5 km.

I właśnie na wspomnianej wyżej trasie kolejny raz błysnęła Therese Johaug. Norweżka ustanowiła nowy rekord toru, poprawiając swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat o ponad pół minuty. Drugie miejsce zajęła jej kadrowa koleżanka Heidi Veng, a trzecie Francuzka Dolphin Claudel. O tym, jak niesamowity wynik osiągnęła Johaug niech świadczy fakt, że w kategorii Open osiągnęłaby 9. pozycję. Pokonałaby zatem nie jednego mężczyznę. Gorszy czas od niej miał znany biathlonista Quentin Fillon Maillet.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Gauthe Kvaale, który triumfował po pasjonującym finiszu z Jensem Burmanem. Trzecie miejsce zajął Jon Rolf Skamo Hope. Co warte odnotowania, organizatorzy przygotowali też możliwość rywalizacji w stylu klasycznym z tzw. podwójnym pchaniem. W tej kategorii triumfowali Andrew Musgrave i Lina Korschgren.

Wyniki:

Kobiety  |  Mężczyźni  |  Styl klasyczny

Źródło: Langrenn.com

Mateusz Król
Obserwuj