Fot. M. Rudzińska

Najlepsza biegaczka ostatnich sezonów Therese Johaug poinformowała, że zamierza zrobić przerwę w karierze. Norweżka chce zostać mamą, a potem powrócić do rywalizacji. – To przemyślana decyzja – przyznała. 

Fot. M. Rudzińska

Therese Johaug ma w tym momencie tylko jeden cel w głowie – indywidualne złoto igrzysk olimpijskich w Pekinie. W Vancouver i Soczi się nie udało. W Pjongczangu z kolei multimedalistki mistrzostw globu nie było wcale. Każdy pewnie pamięta, dlaczego. Johaug odbywała wtedy przymusową przerwę z powodu wpadki dopingowej.

– Motywuje mnie to indywidualne złoto olimpijskie, którego pragnę. Na ostatnich mistrzostwach pokazałam, że mogę dać z siebie wszystko. Muszę być szczera – złoto w Pekinie to po prostu moje marzenie. To w końcu największa rzecz, jaką możesz wygrać – podkreśliła w wywiadzie z norweską telewizją TV2 33-letnia biegaczka. 

Po igrzyskach Johaug… zniknie z tras biegowych. Chce ona bowiem zostać mamą. Na tym planuje się skupić po imprezie czterolecia. Therese jednocześnie zapowiedziała, że zamierza powrócić na mistrzostwa świata w Trondheim w 2025 roku. – To przemyślana decyzja – uspokoiła swoich fanów. 

Źródło: TV2