Therese Johaug wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy?

fot: nrk.no

fot: nrk.no

Therese Johaug, która w minioną niedzielę wygrała bieg na 10 000 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Norwegii, nie wyklucza swojego występu na tym dystansie podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w Paryżu.

Niedzielny występ na dystansie 10 000 metrów był bardzo udany dla Therese Johaug. Norweska biegaczka, która zadebiutowała podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju, zrobiła to w najlepszy możliwy sposób, bowiem sięgnęła po złoty medal z bardzo dobrym rezultatem 32:20,87 min. Jest to piętnasty wynik na listach europejskich w tym sezonie.

Johaug podczas wywiadu przeprowadzonego tuż po biegu przyznała dziennikarzom stacji NRK, że nie wiedziała jak rozgrywać bieg pod względem taktycznym, ale i tak jest zadowolona ze swojego występu i w przyszłości zamierza sprawdzić swoje możliwości. – Mam dużą chęć rywalizowania na tym dystansie, lecz muszę to dokładnie rozważyć z trenerem. Mistrzostwa byłyby dla mnie wyzwaniem, ale biegi lekkoatletyczne nie mogą zakłócić moich przygotowań narciarskich – mówiła Norweżka.

31-letnia biegaczka – gdyby zdecydowała się na start w Paryżu – nie musi się martwić o minimum kwalifikacyjne (33:20), bowiem wypełniła je wynikiem z Hamar.

Źródło: NRK, ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.