Therese Johaug najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot.  Aktiv I Oslo.no  / CC BY ND
fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Według najnowszych badań opinii publicznej w Norwegii, Therese Johaug jest najpopularniejszym sportowcem w Kraju Fiordów. Biegaczka znalazła się przed Petterem Northugiem oraz biathlonistą Ole Einarem Bjoerndalenem.

Badanie przeprowadziła firma Sponsor Insight, która co roku w listopadzie przepytuje Norwegów i w ten sposób ustala, jaki sportowiec jest obecnie najbardziej popularny. Badania przypadają na listopad i są bardzo ważne dla dla sponsorów działających w branży sportowej.

Odpowiedzialny za badania Vegard Arntsen wyjaśnił, że w tym roku ankiety były bardzo dokładne. – W ostatnich latach pytaliśmy respondenta tylko o to, który sportowiec jest dla niego najpopularniejszy. W tym roku był to już komplet pytań ze znajomością nazwiska, sukcesami i opinią o danej osobie na czele. Pytani musieli ocenić aż 108 nazwisk na liście norweskich sportowców – tłumaczy Arnsten. – Te badania pokazują, że Norwegowie nadal mają zaufanie do Therese Johaug. Myśleliśmy, że ich reakcja będzie trochę inna, ale można powiedzieć, że kapitał zaufania do Johaug nie został zniszczony – dodaje.

Pełny ranking dostępny na stronie telewizji TV2.

Źródło: tv2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.