Therese Johaug na podium w pierwszym oficjalnym starcie po dyskwalifikacji

0

Therese Johaug zajęła trzecie miejsce w biegu na 6,3 kilometra podczas zawodów nartorolkowych Oslo Ski Show rozgrywanych w Holmenkollen. Dla Norweżki był to pierwszy oficjalny start od momentu zakończenia 18-miesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie zabronionego środka – clostebolu.

Dyskwalifikacja Therese Johaug zakończyła się w kwietniu, ale Norweżka na swój pierwszy oficjalny start po powrocie musiała czekać aż do czerwca. Dwa miesiące temu Johaug miała bowiem wystartować w słynnym maratonie Skarverennet, ale bieg ten został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. 29-latka do rywalizacji mogła powrócić w trakcie Oslo Ski Show, czyli tradycyjnych zawodów nartorolkowych, i skorzystała z tej możliwości.

Siedmiokrotna mistrzyni świata bardzo chciała pokazać swoje możliwości i liczyła na zwycięstwo na dystansie 6,3 kilometra, ale musiała zadowolić się trzecim miejscem. Zwycięstwo przypadło Ingvild Flugstad Oestberg, która o niespełna pięć sekund wyprzedziła Ragnhild Hagę. Na trzecim miejscu finiszowała Johaug, która z triumfatorką przegrała o jedenaście sekund. Czwarta była Astrid Jacobsen, a piąta Mari Eide.

Therese Johaug po biegu przyznała, że bardzo cieszy się z ponownych treningów z resztą kadry. – Fajnie jest obserwować rozwój pozostałych dziewczyn. Teraz muszę naprawdę mocno pracować, aby do nich dołączyć – mówiła Norweżka cytowana przez NRK.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.