Therese Johaug mówi o zakończeniu kariery

fot: M. Rudzińska

Therese Johaug zabrała głos w sprawie ewentualnego zakończenia kariery. Najlepsza biegaczka narciarska na świecie przyznała, że coraz częściej myśli o życiu po sporcie. – Moja kariera dobiega końca – przyznała w rozmowie z VG.

fot: M. Rudzińska

Ostatnie dwa lata dla Therese Johaug to pasmo niekończących się sukcesów. Po przerwie spowodowanej wpadką dopingową, Norweżka jest niemal nie do pokonania. Niektórzy twierdzą, że jej dominacja niszczy biegi narciarskie. Właśnie oni z pewnością odetchnęliby z ulgą, gdyby wielokrotna mistrzyni świata ogłosiła zakończenie kariery. Na razie to jednak nie nastąpi, chociaż Johaug przyznaje, że może stać się to niedługo.

– Po sporcie też będzie życie. Moja kariera dobiega końca – powiedział w rozmowie z dziennikarzem VG. Therese niedawno uruchomiła swój prywatny kanał YouTube. Pokazuje tam swoje codzienne życie, razem z chłopakiem Nilsem Jakobem Hoffem. Widzowie mogą towarzyszyć jej m.in. w domu, czy podczas spacerów zakochanej pary po północnej Norwegii. Media twierdzą, że w ten sposób biegacza otwiera powoli nowy rozdział w życiu.

Johaug jest zabezpieczona finansowo na kolejne lata. Szacuje się, że na sprzedaży ubrań i innego typu rzeczy, które firmowała swoją marką, zarobiła już ponad 35 milionów koron norweskich (prawie 15 mln zł). Mimo to Norweżka nie zamierza spocząć na laurach. Możliwe jest nawet, że zrobi sobie przerwę macierzyńską a po niej… znów wróci do biegania na nartach. – To nie jest całkiem niemożliwe. Będzie to wszystko zależało jednak od sytuacji – skomentowała. – Wszystko zależy od motywacji – zakończyła.

Źródło: VG

Mateusz Król
Obserwuj