Therese Johaug ma problem ze znalezieniem trenera

Therese-Johaug

Therese Johaug nie ma ostatnio szczęścia. Norweżka trzy tygodnie temu została przyłapana na stosowaniu clostebolu i w związku z zawieszeniem w prawach zawodnika, nie może trenować z kadrą narodową. Teraz menadżer 28-latki przyznaje, że Johaug coraz bardziej odczuwa brak profesjonalnego wsparcia trenerskiego.

Plany norweskiej biegaczki nie były tajemnicą. Johaug w wielu wywiadach sugerowała, że indywidualne treningi są dobre tylko na krótką metę i prędzej czy później będzie potrzebowała profesjonalnego szkoleniowca, który w razie potrzeby posłuży jej radą i będzie nadzorował jej zajęcia. 28-latka kontaktowała się także z Vidarem Loefshusem, który miał jej pomóc w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty. – Therese już się ze mną kontaktowała z prośbą o opinie na temat trenerów, podała konkretne nazwiska, ale ich nie zdradzę. Zobaczymy, co z tego wyniknie – mówił szef norweskiej reprezentacji.

Menadżer Johaug przyznał w jednym z wywiadów, że sytuacja norweskiej biegaczki jest nie do pozazdroszczenia. – Niestety, sytuacja nie rozwija się po naszej myśli. Czas ucieka, a my pozostajemy bez trenera. Wysłaliśmy kilka propozycji, ale wszystkie są odrzucane. Therese ma specjalnie przygotowane schematy ćwiczeń i je realizuje, ale współpraca ze specjalistą dałaby lepsze efekty – mówił Joern Ernst.

W wielu doniesieniach przewijało się nazwisko Egila Kristiansena, byłego trenera reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich, a obecnie szkoleniowca kadry biathlonistów. Sam zainteresowany zaprzeczył jednak plotkom. – Muszę zaprzeczyć tym plotkom. Nic takiego się nie wydarzyło – zaznaczył Kristiansen.

Therese Johaug jest obecnie zawieszona przez Norweską Komisję Antydopingową do 18 grudnia. Do tego czasu biegaczka nie może przebywać na zgrupowaniach kadry i startować w oficjalnych zawodach.

Źródło: PrzeglądSportowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.