Therese Johaug: Chcę doprowadzić do pełnego uniewinnienia

Therese-Johaug

Dzisiaj Norweska komisja antydopingowa zawiesiła Therese Johaug na dwa miesiące po tym jak wykryto u niej niedozwolony środek clostebol, który jest uznawany za doping. Tuż po tej decyzji utytułowana norweska biegaczka odniosła się do tego postanowienia. 

Przed kilkoma dniami w sportowych mediach na całym świecie zrobiło się ponownie głośno za sprawą dopingu. Tym razem złapano norweską biegaczkę narciarską – Therese Johaug na stosowaniu niedozwolonego środka o nazwie clostebol. Substancja ta miała się znaleźć w maści, którą Johaug stosowała na oparzenia słonecznie, których się nabawiła podczas zgrupowania we Włoszech. W sprawę zamieszany jest również lekarz reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich, który od razu po wykryciu skandalu podał się do dymisji.

Dzisiaj Norweska komisja antydopingowa zawiesiła Therese Johaug na dwa miesiące aby móc wyjaśnić sprawę. To oznacza, że Norweżki na pewno nie zobaczymy podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata, a także na wszystkich zgrupowaniach kadry i treningach. Zawodniczka tak skomentowała decyzje Federacji – To dla mnie ciężkie, ale podporządkowuje się temu. Teraz pozostaje mi skoncentrować się na tym, co jest dla mnie w tej chwili najważniejsze. Chcę doprowadzić do pełnego uniewinnienia. Czekam na dokładne i możliwie jak najszybsze rozpatrzenie sprawy – komentuje Johaug.

To kolejny w tym roku skandal dopingowy. O finale tej sprawy przekonamy się już wkrótce.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.