Therese Johaug będzie mogła trenować z kadrą od września

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND
fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Therese Johaug, zdyskwalifikowana na 13 miesięcy po wykryciu w jej organizmie clostebolu, będzie mogła powrócić do treningów z kadrą narodową Norwegii we wrześniu 2017. Umożliwia to klauzula w regulaminie narodowego komitetu olimpijskiego (NOK).

Dyskwalifikacja Therese Johaug jest liczona od dnia 18 października, czyli od momentu zawieszenia Norweżki przez tamtejszą komisję antydopingową. Zdyskwalifikowana zawodniczka w świetle prawa nie ma możliwości, aby trenować razem z kadrą i otrzymywać pomoc od federacji. W przypadku Johaug taki stan rzeczy potrwa do 18 listopada 2017 roku, bowiem wtedy upłynie okres 13-miesięcznej karencji. Okazuje się jednak, że Norweżka będzie mogła powrócić do treningów z kadrą już pod koniec września. Taką możliwość daje jej klauzula w regulaminie narodowego komitetu olimpijskiego. – Paragraf 12:18 wyraźnie stwierdza, że Therese będzie mogła dołączyć do naszej ekipy już 19 września – mówi Vidar Loefhus.

Podobne zdanie na ten temat ma Joern Ernst, menedżer Joahug, który rozmawiał z norweskim dziennikiem Dagbladet. – Możliwość rozpoczęcia treningów w zorganizowanej formie daje Therese szansę uczestnictwa w jednym lub dwóch zgrupowaniach i tym samym optymalnych przygotowań do następnego sezonu i zimowych igrzysk w Pjongczang – przyznał Ernst.

Therese Johaug będzie mogła powrócić do treningów z kadrą pod koniec września tylko wtedy, jeśli wymiar dyskwalifikacji nie zmieni się.

Źródło: eurosport.onet.pl, Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.