fot.i.ytimg.com

fot.i.ytimg.com
fot.i.ytimg.com

Za niespełna półtora roku w koreańskim Pjongczang odbędzie się najważniejsza impreza sportowa czyli igrzyska olimpijskie. W ostatnich dniach saneczkarze, bobsleiści oraz skeletoniści testowali olimpijski obiekt.

Międzynarodowa Federacja Saneczkarska oraz Międzynarodowa Federacja Bobsleja i Skeletonu pomiędzy 24 a 30 października przeprowadzają testy toru Alpensia Sliding Centre. Federacja IBSF miała w Korei Południowej 30 zawodników w 7 państw. Olimpijski obiekt w Pjongczang testowało także 21 saneczkarzy z 10 krajów. Wśród nich byli Niemcy z Felixem Lochem na czele, Włosi, Rumuni, Amerykanie oraz gospodarze, którzy będą chcieli jak najlepiej wypaść na igrzyskach rozgrywanych w swoim kraju. Działacze FIL oraz IBSF ocenili przygotowania i testy za udane.

Tor w Alpensia Sliding Centre ma ponad 2 kilometry długości, jego budowa kosztowała ponad 110 milionów dolarów. Zmagania będzie mogło śledzić 7 tysięcy widzów. Próbą przedolimpijską będą zawody Pucharu Świata, które odbędą się 18 i 19 lutego 2017 roku.

Na igrzyskach olimpijskich w 2018 roku jako pierwsi do rywalizacji przystąpią saneczkarze, którzy będą startować od 10 do 14 lutego 2018 roku. Później o medale olimpijskie ścigać się będą skeletoniści i bobsleiści.

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.