pic.phpBurzliwe dyskusje od lat wywołuje wprowadzanie i testowanie nowinek sprzętowych w skokach. Głos w tej sprawie zabrał trener reprezentacji Austrii, Heinz Kuttin.

Od lat wiadomo, że kwestie sprzętu i materiałów w skokach narciarskich to drażliwy temat. Za wyszukiwaniem dozwolonych ulepszeń sprzętowych stoi sztab ludzi.  Nie tylko całe drużyny, ale także indywidualnie zawodnicy chcą zaskoczyć rywali unowocześnieniami.  Austriacy podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi  zmierzyli się z takim zjawiskiem. Wówczas jednym zawodnikiem z drużyny, który miał testować nowinki sprzętowe był Gregor Schlierenzauer. Heinz Kuttin, w swoim zespole nie widzi miejsca dla takiego zachowania. Ostatnio trener wypowiedział się bardzo stanowczo na temat stosowania nowinek sprzętowych. Według niego każdy zawodnik powinien przedstawić sprzęt oraz ulepszenia, które chce w nim wprowadzić.

– Tak pracuje się dużo przyjemniej. Możemy teraz wspólnie pracować nad naszym rozwojem. W końcu wiedza sześciu skoczków jest większa i cenniejsza, niż wtedy, gdy nad wszystkim musiałeś myśleć sam. –  powiedział Michael Hayboeck .

– Jeżeli ktoś z nas coś testuje, musi poinformować o tym na wieczornym zebraniu drużyny. Mogę teraz bez problemu zapytać Gregora, jak “to czy tamto mu się widzi.” Kiedyś tak nie było. Każdy zajmował się sobą. – wyjaśnia Stefan Kraft

Źródło: sportowefakty.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.