Teresa Stadlober wycofuje się z Tour de Ski

Czołowa austriacka biegaczka narciarska Teresa Stadlober jest zmuszona wycofać się z dwóch ostatnich etapów tegorocznego Tour de Ski rozgrywanych w Val di Fiemme. Powodem jest ból gardła.

Tour de Ski jest niezwykle wyczerpującym dla zawodników cyklem. Ogólne zmęczenie organizmu przekłada się też na osłabienie układu odpornościowego, czego dowodem są liczne choroby biegaczy narciarskich. Z powodu niedyspozycji zdrowotnych z touru musieli się już wycofać między innymi Katharina Hennig, Astrid Uhrenholdt Jacobsen czy rodak Teresy Stadlober – Max Hauke. Ból gardła zaczął też doskwierać dziewiątej obecnie zawodniczce klasyfikacji generalnej Tour de Ski.

– Po etapie w Oberstdorfie zaczęło mnie boleć gardło. W trakcie wczorajszego dnia przerwy próbowałam zwalczyć go domowymi specyfikami, ale dziś rano doszedł do tego jeszcze katar. W takich okolicznościach nie ma sensu uczestniczyć w zawodach – powiedziała Stadlober, cytowana przez portal xcski.de.

– Szkoda tylko, że dzieje się to podczas touru, szczególnie przed moim ulubionym etapem w Val di Fiemme, gdzie zawsze dobrze mi szło. Tymczasem dziękuję mojemu sztabowi za dobrą pracę – i po przerwie na odzyskanie dobrej kondycji rozpoczynam przygotowania do Mistrzostw Świata w Seefeld rozgrywanych w moim kraju – dodała.

Austriaczka zajmuje obecnie dwunastą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wiadomo już, że nie wystartuje w dwóch kolejnych cyklach PŚ – niemieckim Dreźnie i w estońskim Otepie.

Źródło – xcski.de             

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.