Teja Gregorin ukarana, Słowenka wykreślona z listy wyników igrzysk w Vancouver

fot. slovenskenovice.si

fot. slovenskenovice.si

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował Teję Gregorin za stosowanie dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Słowenka straci zatem miejsca, które wywalczyła w Kanadzie. Ta decyzja nie ma jednak wpływu na wyniki Gregorin z innych imprez mistrzowskich.

Teja Gregorin w Vancouver nie wywalczyła medalu, ale zanotowała kilka dobrych wyników. Słoweńska biathlonistka była 9. w sprincie, 9. w biegu na dochodzenie, 36. w biegu indywidualnym, 5. w biegu masowym oraz 8. w sztafecie. Teraz wszystkie te rezultaty zostaną usunięte z listy wyników igrzysk olimpijskich z 2010 roku, bowiem w organizmie 37-latki wykryto substancję GHRP-2-M2, która jest na liście środków zakazanych jako jeden z hormonów wzrostu.

Teja Gregorin była przesłuchiwana niedawno przez Komisję Dyscyplinarną MKOl, która zadecydowała o karze dla Słowenki. Decyzja komisji nie ma jednak wpływu na wyniki Gregorin z innych imprez mistrzowskich, bowiem w próbach pobranych w Soczi nie wykryto zakazanych substancji.

Dyskwalifikacja Słowenki sprawi także, że sztafeta Polski awansuje na 11. miejsce.

Gregorin oczekuje teraz na decyzję Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU). Do tego czasu biathlonistka jest zawieszona i nie może startować w żadnych oficjalnych zawodach.

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.