Tego nie da się zapomnieć. Johaug szczerze. “Wypiła więcej niż powinna”

Screen - instagram.com/johaugtherese/

Coraz głośniej robi się o biografii Therese Johaug. Na świeczniku dziennikarzy i fanów pojawił się kolejny wątek poruszony przez byłą biegaczkę w książce. Norweżka powróciła do mistrzostw świata w Oslo, gdzie zdobyła indywidualne złoto. Po wielkim zwycięstwie poszła na zapomnianą imprezę, po której zamknięto pub. 

Screen – instagram.com/johaugtherese/

Biografia Therese Johaug z pewnością będzie kandydować do jednej z najciekawszych propozycji książkowej dotyczących życia sportowców w 2022 roku.  W mediach pojawia się coraz więcej wątków, o których napisała Norweżka. Najpierw w sieci zawrzało po gorącym wyznaniu 34-latki. Therese przyznała, że Norweski Związek Narciarski kazał jej ukrywać pozytywny test antydopingowy.

Kolejną informacji z biografii Johaug, która wzdrygnęła norweskimi dziennikarzami, był tragiczny romans byłej biegaczki z bratem Astrid Jacobsen. Sten Anders popełnił samobójstwo przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi, a po roku od zbliżenia się do Therese.

Dzika impreza

Multimedalistka mistrzostw globu w swojej biografii powróciła też do czempionatu w Oslo rozgrywanego w 2011 roku. Najwięcej czterokrotna mistrzyni świata napisała o biegu na 30 kilometrów techniką dowolną. Dla niej to był niesamowity dzień – jako młoda zawodniczka w wielkim stylu wygrała królewski dystans, pokonując największe rywalki – Marit Bjoergen oraz Justynę Kowalczyk.

Po sukcesie przyszedł czas na świętowanie. I to grube świętowanie. Johaug szczegółowo opisała, co wtedy zadziało się w Oslo. – Impreza była tak dzika, że po niej zamknięto pub na dwa tygodnie z powodu naruszenia przepisów alkoholowych. Jedna narciarka – nie wymienię jej nazwiska – zwymiotowała, ponieważ wypiła więcej niż powinna. Ja z kolei tańczyłam całą noc w złotej sukience – napisała Therese.

Norwescy dziennikarze postanowili dopytać gwiazdę biegów, czy to była najbardziej intensywna impreza w jej życiu. –  Trudno powiedzieć. Było ich tak wiele, że trudno wyróżnić tylko jedną – odpowiedziała.

Źródło: Dagbladet.no

Obserwuj