TdS:Triumf Marit Bjoergen, Kowalczyk zemdlała!

KowalczykMarit Bjoergen odniosła pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w cyklu Tour de Ski. Podium zostało zdominowane przez Norweżki. Justyna Kowalczyk nie ukończyła finałowego biegu.

Tegoroczny cykl Tour de Ski we Włoskim Val di Fiemme zakończył się biegiem na 9km. Najlepsza okazała się Marit Bjoergen z czasem 2:34:44.6 . Razem z nią na podium uplasowały się jej dwie koleżanki. Therese Johaug straciła do triumfatorki 1:39.2 sek, a Heidi Weng 1:59.5 sek. Czwarte miejsce również należało do Norweżek, wywalczyła je 23-letnia Haga Ragnhild.

Niestety Justyna Kowalczyk po ósmym kilometrze zaliczyła upadek i nie ukończyła biegu. Niepokojące informacje napływają do nas z Włoch. Według źródeł, Polka zemdlała i została odwieziona do pobliskiego szpitala. Nie mamy jeszcze konkretnych informacji na temat stanu jej zdrowia, wiadomo jednak że jest pod obserwacją lekarzy.

Podczas morderczego podbiegu w Alpe Cermis dobrze zaprezentowały się pozostałe Polki. 16. miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec, a 21. była Kornelia Kubińska.

Pełne wyniki biegu

Źródło: informacja własna i fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.