TdS w Val Müstair. Zwycięstwo Aleksandra Bolszunowa w biegu masowym, słaby występ Polaków

Aleksander Bolszunow z Rosji zwyciężył w biegu masowym rozegranym techniką klasyczną na dystansie 15 kilometrów. Drugie miejsce w drugim dniu rywalizacji w 15. edycji cyklu Tour de Ski zajął Szwajcar, Dario Cologna, zaś trzecie – Rosjanin, Ivan Yakimushkin. Spośród reprezentantów Polski najlepiej spisał się Dominik Bury, który uplasował się na 54. pozycji.

Drugi dzień rywalizacji w 15. edycji cyklu Tour de Ski upłynął pod znakiem konkurencji dystansowych. Najpierw panie mierzyły się z trasą o długości 10 kilometrów, następnie panowie musieli pokonać dystans o 5 kilometrów dłuższy. W bezpośrednim starciu rozegranym techniką klasyczną najlepiej poradził sobie Rosjanin, Aleksander Bolszunow, który wyznaczony odcinek pokonał w czasie 34:09.8. Za jego plecami toczyła się zażarta batalia o drugie miejsce. Na ostatniej prostej upadli dwaj inni Rosjanie, co skrzętnie wykorzystał reprezentant gospodarzy, Dario Cologna, który uplasował się na drugim miejscu, tracąc do zwycięzcy 23,5 sekundy. Podium uzupełnił Ivan Yakimushkin z Rosji (strata 25,3 sekundy do swego kolegi z reprezentacji). Dopiero na 28. pozycji sobotni bieg ukończył zwycięzca piątkowego sprintu, Włoch, Federico Pellegrino.

W gronie siedemdziesięciu siedmiu zawodników rywalizujących w sobotnich zawodach widniały nazwiska pięciu reprezentantów Polski. Podczas drugiego dnia zmagań w jubileuszowej edycji Tour de Ski najlepiej spośród podopiecznych trenera Lukasa Bauera poradził sobie Dominik Bury, który uplasował się na 54. pozycji. Kamil Bury był 63., Maciej Staręga – 70. Mateuszowi Haratykowi przypadła w udziale 71. lokata, z kolei Kacper Antolec musiał zadowolić się przedostatnią pozycją.

W niedzielę uczestnicy Tour de Ski biegami pościgowymi zakończą zmagania w Val Müstair. O godzinie 11:35 na starcie pojawią się panowie, zaś o godzinie 15:25 czekają nas emocje związane z rywalizacją pań.