TdS w Val Müstair. Koniec touru dla Moniki Skinder. Jutro biegi pościgowe (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Po sobotnich biegach masowych czas na pierwsze w tegorocznej edycji Tour de Ski biegi pościgowe. W Val Müstair panowie będą rywalizować na dystansie 15 km stylem dowolnym, a panie będą miały do pokonania pięć kilometrów mniej. Na starcie pojawi się siedmioro reprezentantów Polski. Z zawodami pożegnała się już Monika Skinder.

fot. M. Rudzińska

Sobota w Val Müstair należała do Linn Svahn i Aleksandra Bolszunowa. Oboje wygrali dzisiejsze biegi masowe na 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną i są liderami klasyfikacji generalnej Tour de Ski. W niedzielę Szwedka i Rosjanin będą mieli za zadanie utrzymać przewagę nad konkurentami w biegach pościgowych stylem dowolnym.

Jako pierwsi na trasie niedzielnego biegu na dystansie 15 kilometrów łyżwą staną panowie, którzy rywalizację rozpoczną punktualnie o 11:35. Wtedy to z bramek startowych wyruszy lider cyklu Aleksander Bolszunow, który po dwóch etapach ma minutę przewagi nad biegnącym z “dwójką” Artiomem Malcewem. Pozostali zawodnicy tracą już do Rosjanina więcej niż sześćdziesiąt sekund. Trzeci jest Szwed Oskar Svensson (+1:11 min), a czwarty Szwajcar Dario Cologna (+1:12).

W gronie 77 zawodników, którzy znaleźli się na liście startowej jutrzejszego biegu znajduje się pięciu reprezentantów Polski. Na szwajcarskiej trasie ujrzymy jutro Dominika Burego (numer 55., strata +4:00 min), Kamila Burego (numer 63., strata +4:55 min), Macieja Staręgę (numer 69., strata +5:42 min), Mateusza Haratyka (numer 70., strata +6:28 min) i Kacpra Antolca (numer 74., strata +7:50 min).

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

Późnym popołudniem, o godzinie 15:25, na trasie w Val Müstair pojawią się panie, które będą rywalizowały na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej będzie się starała obronić Szwedka Linn Svahn, która po dwóch etapach ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Reprezentantka Trzech Koron wystartuje trzynaście sekund przed Jessie Diggins i osiemnaście przed faworytką imprezy, swoją rodaczką Fridą Karlsson. Blisko jest także Rosie Brennan, która traci do Svahn dwadzieścia sekund.

Do trzeciego etapu przystąpi 57 biegaczek. W tym gronie są dwie reprezentantki Polski, bowiem z imprezy wycofała się trzecia z naszych kadrowiczek Monika Skinder. Na starcie pojawią się natomiast Izabela Marcisz (numer 31.) i Weronika Kaleta (numer 57.).

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna