TdS w Val Müstair. Kolejne zwycięstwo Svahn, Izabela Marcisz wyrównała życiówkę

fot. M. Rudzińska

Linn Svahn po wczorajszym zwycięstwie w sprincie pokazała swoją dominację także na dystansach. Szwedka wygrała bieg pościgowy na 10 km. Na podium wyprzedziła Rosjankę Juliję Stupak i Amerykankę Jessie Diggins. Izabela Marcisz zdobyła dziś punkty wyrównując swój najlepszy wynik w pucharowych startach.

fot. M. Rudzińska

Szwedce zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale na finiszu wyprzedziła o 0,7 sek. Rosjankę i o 0,8 sek. Amerykankę. Szczęścia za to nie miała jej rodaczka Frida Karlsson, która miała stratę raptem 1,4 sek., ale nie udało się stanąć na podium. Razem z nimi finiszowały też Niemka Katharina Hennig (+ 2 sek.), druga z Amerykanek Rosie Brennan (+3,4 sek.) i druga Rosjanka – Jana Kirpiczenko (+3,4 sek.).

Cieszy postawa Izabeli Marcisz, druga drugi raz w karierze zdobyła punkty PŚ. Polka wyrównała swój najlepszy wynik i zajęła 29. miejsce. Pozostałe Polki uplasowały się pod koniec stawki. Weronika Kaleta była 57., zaś Monika Skinder  – 58. W klasyfikacji Tour de Ski Svahn umocniła się na prowadzeniu. Następne miejsca zajmują Diggins i Karlsson. Marcisz jest 31., zaś Kaleta i Skinder zajmują ostatnie – 58. i 59. – miejsca.

wyniki zawodów

źródło: własne