TdS w Val di Fiemme. Sprinty przed morderczą wspinaczką pod Alpe Cermis (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Dobiega końca tegoroczna edycja Tour de Ski. Tradycyjnie ostatni etap to wspinaczka na Alpe Cermis. Dzień wcześniej jednak odbędzie się zupełnie inna konkurencja. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w sprintach.

fot. M. Rudzińska

Sprint na tym etapie rywalizacji to istotne novum. Ma to na celu nakłonienie sprinterów, do pozostanie dalej w rywalizacji. Na tym etapie bowiem lista startująca jest już bardzo skurczona. Wśród panów nie zabraknie pierwszej trójki klasyfikacji sprinterskiej – to Włoch Federico Pellegrino, Rosjanin Aleksander Bolszunow – murowany faworyt do zwycięstwa w całym Tourze i jego rodak Gleb Retiwych. Niestety na starcie zabraknie polskich reprezentantów.

lista startowa mężczyzn

Wśród kobiet lista startowa jest bardzo krótka – raptem 43 zawodniczki. Ale najlepsze sprinterki będą na starcie. To Szwajcarka Nadine Faehndrich, Słowenka Anamarija Lampic, Rosjanka Natalia Niepriajewa i liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Rosie Brennan. W sprintach też liczy się bardzo liderka klasyfikacji TdS Jessie Diggins, nie należy skreślać też Szwedek. Na starcie zobaczymy jedną Polkę – akurat najsłabszą sprinterkę z naszej pucharowej trójki – Izabelę Marcisz. Może jednak w tym okrojonym składzie powalczy o punkty PŚ.

lista startowa kobiet

Panie ruszą na trasę o 10:35, panowie – o 11:05. Do rywalizacji finałowej zawodniczki przystąpią planowo o 13:05, zaś zawodnicy – o 13:32.

źródło: własne