TdS w Val di Fiemme: Siergiej Ustiugow królem Tour de Ski 2016/2017

Sergey-Ustiugov

Siergiej Ustiugow jako pierwszy pojawił się na szczycie Alpe Cermis. W związku z tym wygrał cały cykl Tour de Ski. Rosjanin triumfował w TdS po raz pierwszy w karierze. Drugie miejsce zajął Martin Johnsrud Sundby, a trzecie Dario Cologna.

Siergiej Ustiugow wystartował na trasę z przewagą 01:11.9s nad Martinem Johnsrudem Sundby’m. Rosjanin kontrolował wydarzenia na trasie, utrzymując swoją przewagę na stałym poziomie nad Norwegiem podczas kolejnych punktach pomiaru. Przewaga Rosjanina została zniwelowana maksymalnie do 53.8s Ostatecznie Sundby stracił na mecie do dzisiejszego triumfatora 01:02.9s zajmując drugie miejsce.

Walka o trzecią lokatę rozegrała się natomiast między Dario Cologną a ścigającym go Manificat’em. Szwajcar utrzymał lokatę na podium pokonując Francuza na mecie zaledwie o 7.8s.

Ustiugow odniósł swój największy sukces w karierze zwyciężając w TdS w pięknym stylu – sześciokrotnie odnosząc etapowe triumfy oraz raz zajmując drugie miejsce na podium.

Siergiej Ustiugow został drugim triumfatorem z Rosji – wcześniej tej sztuki dokonał Aleksandr Legkow. Ponadto ze zwycięstwa w Tor de Ski w przeszłości cieszyli się: po razie Tobias Angerer i Petter Northug dwukrotnie Lukáš Bauer i Martin Johnsrud Sundby. Najbardziej utytułowany jest Dario Colognia – trzykrotny triumfator całego cyklu.

Pełne wyniki

Źródło : Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.