TdS w Val di Fiemme: Martin Johnsrud Sundby przerwał serię Siergieja Ustiugowa

fot. vg.no

fot. vg.no
fot. vg.no 

Martin Johnsrud Sundby był najszybszy na szóstym etapie Tour de Ski. Norweg wygrał bieg masowy na 15 kilometrów stylem klasycznym w Val di Fiemme, pokonując Siergieja Ustiugowa i Mattiego Heikkinena. 

Martin Johnsrud Sundby był uznawany za jednego z faworytów dzisiejszego biegu, ale więcej mówiło się o Siergieju Ustiugowie, który miał szansę na wygranie szóstego z rzędu etapu jedenastej edycji Tour de Ski. Norweg przerwał jednak serię Rosjanina, chociaż nie przyszło mu to łatwo. Od początku biegu ton rywalizacji nadawali bowiem reprezentanci Sbornej, którzy pomagali swojemu rodakowi.

Sundby swoje doświadczenie wykorzystał w końcówce, atakując około kilometra przed metą. Norweg uzyskał kilka metrów przewagi nad najgroźniejszymi rywalami i prowadzenia nie oddał do samego końca. Drugie miejsce zajął Siergiej Ustiugow, a trzecie Fin Matti Heikkinen. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze Francesco de Fabianiego, Andreya Larkova, Niklasa Dyrhauga, Dario Cologny, Aleksandra Biessmiertnycha, Hansa Christera Holunda i Marcusa Hellnera.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.