TdS w Val di Fiemme: Ingvild Oestberg zwyciężczynią trzynastej edycji touru

13:39, 06.01.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:08, 06.01.2019

Ingvild Flugstad Oestberg odniosła triumf w trzynastej edycji cyklu Tour de Ski. Norweżka utrzymała dużą przewagę w rywalizacji pod Alpe Cermis uzyskaną w poprzednich sześciu etapach. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Nieprajewa, a trzecie Finka Krista Parmakoski.

Do ostatniego etapu decydującego o zwycięstwie w trzynastej edycji cyklu Tour de Ski jako pierwsza wyruszała Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka miała dużą przewagę nad drugą zawodniczką - reprezentantką Rosji Natalią Nieprajewą, cały dystans z podbiegiem pod Alpe Cermis pokonała z najlepszym czasem netto i odniosła triumf. Drugie miejsce obroniła Nieprajewa, choć dużo mocniejsza dziś była Krista Parmakoski. Fince nie udało się dogonić jednak Rosjanki. Czwarta zawodniczka ubiegłorocznego Touru zajęła tym samym trzecią lokatę (+13,9 s do 23-latki) oraz miała drugi czas siódmego etapu.

Tuż za podium została sklasyfikowana druga z Rosjanek Anastazja Siedowa, która uzyskała trzeci czas dnia. Udało jej się wyprzedzić koleżankę z reprezentacji Julię Biełorukową, piątą zawodniczkę Tour de Ski. Szósta była Amerykanka Jessica Diggins, siódma Norweżka Heidi Weng, zwyciężczyni poprzednich dwóch edycji wymagającego cyklu, ósma Japonka Masako Ishida, która startowała jako jedenasta, dziewiąta Kari Slind, a czołową dziesiątkę zamknęła Marija Istomina. Świetne czasy wspinaczki uzyskały również Laura Mononen (dziś 5., awans z 17 na 11 lokatę) oraz Anna Neczajewska (4. czas, awans z 21 na 12 miejsce). Zawody ukończyło dwadzieścia osiem zawodniczek.