TdS w Val di Fiemme: Ingvild Oestberg zwycięża i powiększa przewagę przed ostatnim etapem

Ingvild Flugstad Oestberg odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata zaliczanych do  klasyfikacji Tour de Ski 2018/2019. Drugie miejsce w biegu na dziesięć kilometrów klasykiem zajęła Natalia Nieprajewa, a trzecie Anastazja Sedowa. Trzydzieści zawodniczek ukończyło szósty etap.

Bieg na 10 km techniką klasyczną w Val di Fiemme był przedostatnim etapem dla zawodniczek w tegosezonowym cyklu Tour de Ski. Przed decydującym wyścigiem pod Alpe Cermis wysoką formę potwierdziła Ingvild Oestberg, która odniosła triumf podczas zawodów w biegu masowym. Norweżka od samego startu dzisiejszej rywalizacji dyktowała własne tempo, a na metę zameldowała się z dziesięciosekundową przewagą nad Natalią Nieprajewą. Rosjanka tym samym umocniła się na pozycji wiceliderki cyklu. Na trzeciej lokacie uplasowała się Anastazja Siedowa (+10,8 s).

Tuż za podium, na czwartym miejscu, zawody ukończyła Krista Parmakoski. Finka dzięki dobremu występowi przesunęła się na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Piąta lokata przypadła dziś trzeciej z Rosjanek Julii Biełorukowej. Na szóstej pozycji uplasowała się zwyciężczyni touru z poprzedniego sezonu Heidi Weng. Z czołowej trójki w klasyfikacji generalnej TdS wypadła Jessica Diggins, która na 10 kilometrów była siódma i straciła 1:19,3. Ósme miejsce zajęła sprinterka Anamarija Lampic, dziewiąte Szwedka Moa Molander Kristiansen, a czołową dziesiątkę zamknęła Finka Laura Mononen. Wszystkie zawodniczki biorące udział w sobotniej rywalizacji uzyskały pucharowe punkty – zaledwie trzydzieści biegaczek dobiegło do mety.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna


Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.