TdS w Val di Fiemme. Dystanse na początek kolejnej części touru. Izabela Marcisz ostatnią polską ostoją (listy startowe)

fot. M. Król

Po rywalizacji w Val Müstair i Toblach najlepsi biegacze i czołowe biegaczki świata przeniosą się do Val di Fiemme, by tam stoczyć walkę o zwycięstwo w 15. edycji Tour de Ski. Trzydniowe zmagania w owej włoskiej miejscowości rozpoczną się od biegów masowych, w których honoru Polski bronić już będzie tylko Izabela Marcisz.

fot. M. Król

Tegoroczna edycja Tour de Ski obfituje w wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. O ile wśród panów skala nieoczkiwanych zdarzeń jest znacznie mniejsza niż w przypadku kobiecej rywalizacji, to jednak również i sympatycy męskiego narciarstwa biegowego nie mogą narzekać na nudę i brak emocji. Przypomnijmy, że po pięciu etapach liderami opisywanej imprezy są Amerykanka, Jessie Diggins, oraz Rosjanin, Aleksander Bolszunow.

Po dniu przerwy już w piątkowe popołudnie zawodnicy i zawodniczki powrócą do rywalizacji. Jako pierwsi na trasie w Val di Fiemme pojawią się panowie, którzy punktualnie o godzinie 13:15 wystartują w drugim biegu masowym trwającego touru. Będą oni rywalizować stylem klasycznym na dystansie 15 kilometrów. W gronie pięćdziesięciu trzech zawodników zgłoszonych do zawodów znajdują się przedstawiciele czternastu państw. W zestawieniu tym nie ma już jednak podopiecznych trenera Lukasa Bauera. Oprócz Dominika i Kamila Burych, Mateusza Haratyka i Kacpra Antolca, w piątkowej rywalizacji nie wystartują także: Andrew Musgrave z Wielkiej Brytanii, Davide Graz z Włoch oraz Andreas Katz z Niemiec. Zatem od początku trwania touru z udziału w nim zrezygnowało już trzydziestu jeden biegaczy.

Lista startowa biegu masowego mężczyzn

O godzinie 15:35 na starcie pojawią się panie, które – w ramach rywalizacji w szóstym etapie Tour de Ski – będą miały do pokonania 10 kilometrów. Tak jak mężczyźni, tak i oczywiście kobiety zmierzą się w biegu ze startu wspólnego rozgrywanego techniką klasyczną. Do udziału w owych zawodach zgłoszono czterdzieści pięć zawodniczek z trzynastu państw. W piątkowym starcie zobaczymy zaledwie jedną reprezentantkę Polski. Honoru biało-czerwonych barw bronić będzie Izabela Marcisz. Po biegach w Toblach z rywalizacji wycofała się Weronika Kaleta. Jeszcze wcześniej na podobny krok zdecydowała się Monika Skinder. W ostatniej części touru na trasie nie ujrzymy także Flory Dolci z Wloch oraz Coralie Bentz z Francji. Łącznie od początku szwajcarsko-włoskiej imprezy wycofało się już dwadzieścia jeden biegaczek.

Lista startowa biegu masowego kobiet

Źródło: informacja własna