TdS w Val Di Fiemme: Dario Cologna zwycięża, wyrównany rekord Kowalczyk

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Dario Cologna po raz czwarty zwyciężył w prestiżowym cyklu Tour de Ski i wyrównał rekord Justyny Kowalczyk. Szwajcar ponownie na podbiegu pod Alpe Cermis nie dał rywalom szans. 

Dario Cologna od początku Tour de Ski spisywał się bardzo dobrze. Przed ostatnim etapem Szwajcar miał minutę i prawie 15 sekund przewagi nad drugim Kazachem Poltoraninem. W dzisiejszym biegu na 9 km stylem dowolnym Cologna jeszcze powiększył przewagę nad rywalami i ponownie wspiął się na Alpe Cermis jako pierwszy. To już jego czwarte zwycięstwo w tej imprezie. Wyrównał zatem wynik Justyny Kowalczyk, która również triumfowała czterokrotnie.

Jako drugi morderczy podbieg pokonał Martin Johnsrud Sundby. Norweg na metę dotarł prawie półtorej minuty po Szwajcarze. Na najniższym stopniu podium stanął Kanadyjczyk Alex Harvey (+1:30,6). Dopiero czwarte miejsce zajął Alexey Poltoranin, który przed dzisiejszym biegiem zajmował 2. pozycję. Ostatecznie do zwycięzcy stracił 1:41.7. Ponad dwie minuty straty miał już Hans Christer Holund, który zajął 5. lokatę. Czołową szóstkę zamknął Alexandre Bolshunov (+3:09.7).

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.