TdS w Toblach: Wygrana Ustiugowa w biegu indywidualnym, Polacy bez punktów

Zwycięstwem Siergieja Ustiugowa zakończył się rozgrywany w ramach Tour de Ski we włoskim Toblach biegu na 15 km. Na podium stanęli też najlepszy z Norwegów Simen Hegstad Krueger i wspaniały w tym sezonie Aleksander Bolszunow. Trójce Polaków nie udało się zdobyć punktów.

Rosjanin z czasem 30:34.1 dość zdecydowanie (o 12,2 sek.) wyprzedził Norwega. Bolszunow na mecie był o 21,9 sek. gorszy od swojego rodaku, co pozwoliło mu z tego podium zepchnąć następnego Rosjanina Andrieja Melniczenkę (też objawienie tego sezonu). Dominacja Rosjan dziś nie podlegała wątpliwości. Następne miejsca zajęli Norweg Didrik Toenseth, najlepszy z Francuzów Clement Parisse, już czwarty Rosjanin Denis Spicow, Szwed Calle Halfvarsson, chyba najbardziej niespodziewanie w tym gronie Niemiec Florian Notz i norweski mistrz Martin Johnsrud Sundby. Tuż za “10” oglądaliśmy takie tuzy jak Szwajcar Dario Cologna – król tej konkurencji i wczorajszy zwycięzca Johannes Hoesflot Klaebo.

Polacy punktów nie zdobyli – Dominik Bury zajął 48. pozycję, jego brat Kamil – 84., zaś Maciej Staręga dopiero 98. W przypadku tego ostatniego jednak ten start pełnił bodaj tylko funkcję łącznika pomiędzy dwoma sprintami – bez ukończenia tego etapu nie mógłby wystąpić w noworocznym sprincie. Po raz kolejny za to zapunktował reprezentant Andory Irineu Esteve Altimiras, który dziś był 30.

WYNIKI

źródło własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.