TdS w Toblach: Ustiugov nie pozostawia złudzeń i bije rekordy!

12:18, 06.01.2017 Mateusz Król

Sergey-UstiugovNie ma mocnych na rosyjskiego biegacza Sergeya Ustiugova, który wygrał dzisiaj piąty z rzędu etap Tour de Ski. To absolutny rekord. Rosjanin jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w całym turze.

Zwycięstwem Sergeya Ustiugova zakończył się dzisiejszy bieg mężczyzn na 10 kilometrów stylem dowolnym, zaliczany do 11. edycji prestiżowego Tour de Ski. Rosjanin wygrał tym samym wszystkie z pięciu do tej pory rozegranych etapów. To absolutny rekord w męskich biegacz narciarskich. Sergey dorównał tym samym Marit Bjoergen, która dokonała tego samego w sezonie 2014/2015. Dzisiaj Rosjanin lepszy był o 0,4 sekuny od Maurice`a Manificat. Simon Hegstad Krueger bronił honoru Norwegii zajął trzecie miejsce ze stratą 16,6 sek. Z walką o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, po dzisiejszych zawodach, pożegnać się może Martin Johnsrud Sundby, który zajął odległe 14 miejsce. Jego czas było o blisko 37 sekund słabszy od Rosjanina. Jutro zawodnicy przenoszą się do Val di fiemme, gdzie na przedostatnim etapie zmierzą się z dystansem 15 km stylem klasycznym.