TdS w Toblach: Przed nami biegi pościgowe klasykiem (listy startowe)

Po wczorajszej rywalizacji mężczyzn i kobiet, na odpowiednio 15 i 10 kilometrów w Tour de Ski, dziś – w Nowy Rok – zawodnicy staną do rywalizacji w biegach pościgowych stylem klasycznym. Będzie to czwarta odsłona walki w szwajcarsko-włoskim cyklu. 

Dzisiaj pierwszeństwo należy do pań, których rywalizacja rozpocznie się o 11:40. To one wyruszą na trasę biegu pościgowego klasykiem na 10 kilometrów w Toblach przed panami. Plastronu liderki Touru bronić będzie Therese Johaug. Norweżka ma 21 sekund przewagi nad Natalją Niepriajewą. Z kolei 3. Heidi Weng traci do swojej rodaczki jedną sekundę więcej niż Rosjanka.

Na liście startowej kobiet widnieje 51 nazwisk. Faworytką biegu będzie Therese Johaug, która wystartuje jako pierwsza. Sekundę później do rywalizacji wkroczy Ingvild Flugstad Oestberg, w której możemy upatrywać groźną rywalkę dla liderki cyklu. Na podium będą chciały stanąć również startujące 11 sekund za Johaug, Heidi Weng i Ebba Andersson. W klasyfikacji dzisiejszego biegu wysoko mogą uplasować się także Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Natalja Niepriajewa, czy Jessica Diggins. Startują one kolejno 21, 26 i 36 sekund za Johaug. Polek brak, podopieczne Aleksandra Wierietielnego wycofały się z 14. edycji Tour de Ski.

Lista startowa czwartego etapu Tour de Ski kobiet. 

Po paniach na trasie pojawią się panowie. Ich start zaplanowany jest na godzinę 13:00. Wystartują oni także w biegu pościgowym techniką klasyczną, ale nie na 10, a na 15 kilometrów. Aktualnym liderem cyklu jest Rosjanin Siergiej Ustiugow. Ma on przewagę 27 sekund nad swoim rodakiem, Aleksandrem Bolszunowem i 37 sekund nad Norwegiem Johannesem Hoesflotem Klaebo. 

Mężczyzn do rywalizacji ruszy aż 74. Pierwszy wystartuje wczorajszy triumfator i główny faworyt dzisiejszego biegu, Ustiugow. Po nim, odpowiednio z 23- i 29-sekundową stratą, z bramek wybiegną groźni Iwan Jakimuszkin oraz Aleksander Bolszunow. W walce o czołowe lokaty powinni się liczyć także inni biegacze z Rosji – Artiom Malcew, Andriej Mielniczenko, Dienis Spicow, a także Norwegowie – Hans Christer Holund, Sjur Roethe, czy podrażniony wczorajszym słabym występem Klaebo oraz ruszający z czwartym numerem startowym, 30 sekund za Ustiugowem, Szwed Calle Halfvarsson. 24. puszczony zostanie Dominik Bury. Najlepszy z polskich biegaczy ma stratę do pierwszego startującego wynoszącą minutę i 26 sekund. Kamil Bury, z 43. numerem na starcie, ma stratę 2 minut i 3 sekund.

Lista startowa czwartego etapu Tour de Ski mężczyzn.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.