TdS w Toblach. Jutro kolejne dystanse. Już bez jednego Polaka (listy startowe)

fot. M. Rudzińska

Kolejny etapem tegorocznego Tour de Ski będą biegi stylem dowolnym na dystansie 10 i 15 kilometrów. Na listach startowych znajdują się nazwiska 52 pań i 63 panów. Wśród Polaków zabraknie Maciej Staręgi. 

fot. M. Rudzińska

Rywalizacja w 15. edycji Tour de Ski przeniesie się do włoskiego Toblach. Tam na zawodniczki i zawodników na początku czeka rywalizacja w biegach stylem dowolnym ze startu interwałowego. Panie będą miały do przebiegnięcia 10, a panowie 15 kilometrów. Najpierw do zmagań przystąpią biegaczki, których w tourze pozostało 52. Rywalizację otworzy Amerykanka Caitlin Patterson. Bardzo szybko na trasie zobaczymy pierwszą z reprezentantek Polski Izabelę Marcisz. 20-latka pobiegnie z numerem trzecim. 30 sekund po niej wystartuje trenująca z polską kadrą Łotyszka Patricija Eiduka.

Jako pierwsza z rozstawionych zawodniczek na trasie pojawi się obecnie trzecia w klasyfikacji Tour de Ski Frida Karlsson. Szwedka wystartuje z numerem dwudziestym czwartym. Zaraz po niej swój bieg rozpocznie druga z Polek Weronika Kaleta. Po Kalecie zobaczymy kolejną z reprezentantek Trzech Koron Linn Svahn. Druga w tourze Amerykanka Rosie Brennan wystartuje z pięćdziesiątką. Liderka Jessica Diggins wyruszy na trasę jako ostatnia.

Lista startowa pań

Na liście startowej mężczyzn widnieją 63 nazwiska. Jako pierwszy na trasę wyruszy reprezentant Francji Valentin Chauvin. I w tym przypadku nie będziemy musieli długo czekać na pierwszego z biało-czerwonych zawodników, ponieważ z numerem jedenastym wystartuje Dominik Bury. Trzydziesty piąty zmagania rozpocznie z kolei pierwszy z rozstawionych biegaczy Federico Pellegrino. Tuż przed nim do biegu przystąpi drugi z podopiecznych trenera Lukasa Bauera Kacper Antolec.

Z czterdziestką na plastronie wyruszy trzeci nasz reprezentant Kamil Bury. 30 sekund za nim zobaczymy drugiego zawodnika klasyfikacji generalnej touru po 3 etapach Artiema Maltsewa. Jako czterdziesty czwarty do biegu przystąpi czwarty i już ostatni z Polaków Mateusz Haratyk. Ostatni, gdyż na liście startowej rywalizacji w Toblach zabrakło nazwiska Macieja Staręgi.

Jako przedostatni z grona rozstawionych (numer 61) wystartuje obecnie trzeci w TdS Maurice Manificat. Lider cyklu Aleksander Bolszunow, tak jak w przypadku Jessici Diggins, wyruszy ostatni.

Lista startowa panów

Źródło: informacja własna