TdS w Toblach: Jessica Diggins najszybsza na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym

13:53, 06.01.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 17:05, 06.01.2017

Jessica-Diggins

Jessica Diggins wygrała bieg na 5 kilometrów stylem dowolnym w Toblach. Oprócz Amerykanki na podium stanęły Finka Krista Parmakoski i Sadie Bjoernsen.

Jessica Diggins doskonale radzi sobie na trasach w Toblach. Rok temu Amerykanka, także w Toblach, na tym samym dystansie odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Tym razem przewaga biegaczki ze Stanów Zjednoczonych była jeszcze bardziej wyraźna. Diggins zanotowała na mecie czas 12:45,6 min i o niespełna czternaście sekund wyprzedziła Finkę Kristę Parmakoski. Na najniższym stopniu podium, dość niespodziewanie, stanęła kolejna reprezentantka USA, Sadie Bjornsen (+14,6 sek).

Bardzo blisko podium była Szwedka Charlotte Kalla, która straciła do Bjornsen zaledwie 0,3 sek. Na piątym miejscu zawody ukończyła Heidi Weng i to ona jest nową liderką Tour de Ski, bowiem słabiej spisały się jej główne konkurentki. Ingvild Flugstad Oestberg była ósma (+23,5 sek), a Stina Nilsson dopiero 20. ze stratą rzędu 40 sekund.